این یک حقیقت است! خواه ناخواه، گوگل در مورد شما خیلی می‌داند! اگر می‌خواهید از میزان این اطلاعات آگاه شوید (حداقل از آن میزان که می‌توانید از آن آگاه شوید!) کافی است به بخش حساب‌های گوگل خود بروید و بخش Account Activity را ببینید. چه یک ویدیوی یوتیوب را دیده باشید، یا به دنبال دستور پخت ناهارتان بوده باشید یا حتی عکس و فیلمی را آپلود کرده باشید گوگل از آن آگاه است! اما گوگل امکان پاک کردن این اطلاعات را نیز فراهم کرده است.

ممکن است برخی از افراد حتی از وجود چنین اطلاعاتی ناآگاه باشند یا از روش پاک کردن ردپای اینترنتی خود آگاهی کافی نداشته باشند. 

خوبی گوگل این است که امکان پاک کردن این اطلاعات را به راحتی فراهم آورده است. در واقع با وجود آن که گوگل می‌تواند از تمام اطلاعات شما آگاه شود، ولی این انتخاب را به شما می‌دهد که هر زمان از ثبت حساب کاربری سرویس‌های گوگل به خاطر حفظ حریم شخصی خود پشیمان شدید۷ با روشی بسیار ساده تمام این اطلاعات را از بین ببرید و خیال خود را آسوده کنید!

در ادامه مراحل انجام این کار را به شکل گام‌به‌گام آموزش می‌دهیم، تا در صورت نیاز بتوانید اطلاعات شخصی‌تان را از حساب گوگل خود به طور کامل پاک کنید.

در ابتدا به حساب کاربری که می‌خواهید اطلاعاتتان را از آن پاک کنید بروید.

بر روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید تا منویی مشابه شکل ظاهر شود.

در منو بر روی Account کلیک کنید.

به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه‌ی Close account and delete all services and information associated with it را ببینید.

سپس تمام گزینه‌هایی را که می‌خواهید پاک شوند تیک بزنید.

حالا کافی است دکمه‌ی قرمز رنگ Delete Google Account را بفشارید تا تمامی اطلاعات پاک شوند.

تمام شد! به همین سادگی!

همانطور که دیدید پاک کردن ردپاهای اینترنتی شما چندان هم مشکل نبود. البته باید به خاطر داشته باشید که پاک کردن حساب برگشت ناپذیر است و با این کار مجبورید مجددا برای استفاده از حساب جدید خود ثبت نام کنید.

برای ساخت اپ های اندرویدی آموزش برنامه نویسی کاتلین را به شما پیشنهاد می کنیم.